איך מוצאים שקט?

הבלוג של מירי

אחד הדברים אליהם אנשים משתוקקים, בעיקר באורח החיים המערבי הוא שקט. אנשים רבים מחפשים את הדרך אל אותו שקט מיוחל.

אחת הדרכים למצוא את השקט הפנימי היא מדיטציית מיינדפולנס

וזה מזכיר לי את אחד הסטודנטים שלי, שחיפש את השקט בחוץ.

כל השיעורים אצלנו בMNLP, נפתחים במדיטציה ,ולאותו סטודנט כל רעש, אפילו קטן הפריע לו  לשבת ולמדוט…( אגלה לכם בסוד שגם לי זה מאוד הפריע בהתחלה)

הוא רצה שיהיה ממש שקט כדי שיוכל למדוט. הוא הגיע לקורס כי חיי היום יום שלו הכבידו עליו מאד, וכולם הפריעו לו, ההורים שלו, אישתו, הילדים, החברים, הבוסים… כולם!!

הוא החליט לבוא לקורס כדי לקבל כלים שיועילו לו בחיים, הוא רצה ללמוד איך לעשות את החיים שלו שקטים בלי מלחמות, והוא לקח ממש ברצינות את הלימודים ואת המדיטציה, אלא שאז התחיל הוא להפריע לעצמו, הוא נלחם בכל רעש הכי קטן והכי גדול. רעש של מכונית הפריע , לו ורעש של קולות מבחוץ ורעשים מתוך הכיתה, ואפילו צעדי המנקה במסדרון.

בשיחה נעימה שהיתה לנו הוא הלין על כל ההפרעות. ביקשתי ממנו  לשים לב לרעשים הפנימיים שנוצרים אצלו בעקבות הרעשים החיצוניים, למאבק ברעשים החיצוניים שמעוררים את הרעשים הפנימיים. האם באמת הרעשים החיצוניים הם אלה שמפריעים?

לאט ובהדרגה התירגול התווה דרך להפסקת ההאבקות באופן טבעי ועקבי..

תירגול יכול לטפח בתוכנו אייכויות של קשיבות והכלה לכל מה שעולה, לטפח בתוכנו דרך חדשה של התייחסות חומלת לחיים, ובראש וראשונה לעצמנו , דרך שבה אנחנו מוותרים על המאבק.

אותו סטודנט סיים את לימודיו בהצלחה מרובה!! מערכות היחסים שלו השתפרו ללא הכר, הוא צועד בדרך חדשה, הוא בוחר כל יום לטפח את הדרך שיש בה חופש נפשי ורגשי.

 

mnlp, nlp, מיינדפולנס, מירי שפילמן, שקט פנימי
הפוסט הקודם
רגע לפני קבלת תעודות
הפוסט הבא
חג פסח שמח בראי הMNLP

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
You need to agree with the terms to proceed